All for Joomla All for Webmasters

Avrupa Kıtası, yalnızca gezginlerin değil seyahat severlerin de en gözde destinasyonları arasında açık ara önde. Avrupa ülke ve şehirleri, tren, otostop, bisiklet, otobüs ya da uçakla gezmeye uygun altyapısı sayesinde her geçen gün Türkiye’den daha fazla ziyaretçiyi kendine çekiyor. Sevgili Gökhan gibi gezginlerin deneyimlerini paylaştığı günümüzün dijital seyahatnamelerinde, Avrupa seyahati ile ilgili iki kelam edeceğim vakit, ben de pek gururlanıyorum.

Avrupa Kıtası’nı tek seferde gezmenin en kısa ve en keyifli yolu, Avrupa Rüyası ile kendinizi 20 gün sürecek bir serüveninin kollarına bırakmak. Zira Avrupa Rüyası otobüsleri sizi alıp Balkanlar’dan İskandinavya’ya, Avrupa’ya dek götüren ve Adriyatik Denizi’nde gemi yolculuğu yapan Türkiye’nin tek otobüsle Avrupa turu firması. Dilediğiniz bölgeyi belirleyip dilediğiniz paketi seçerek otobüsle Avrupa turu yapabilir, 4 yıldızlı otellerde konaklayabilir, profesyonel rehberler eşliğinde tek seferde tüm kıtayı görebilirsiniz.

Profesyonel rehberlik hizmeti

Bazı otobüsle Avrupa turu şirketleri, sabah veya günün belli bir saatinde sizi kentin bir noktasında bırakıp gece de belirlenen saatte otobüste olmanızı istiyor. Dolayısıyla siz elinizde harita oradan oraya gezilecek yerleri görmek için koşturup duruyorsunuz. Avrupa Rüyası’nda ise, daha Türkiye’den yola rehberlerle birlikte çıkıyor, kan ter içinde kalmadan bir şehrin tüm önemli yerlerini gezebiliyorsunuz. Elbette ekstra rehberlik ücreti yok!

Yumuşak yataklarda uyku

Avrupa Rüyası konaklama mevzuuna hayli kafa yormuş. Öyle ki EKO’da 20 günlük seyahatin 10 gecesi, PLUS’ta ise yine 20 günlük seyahatin 13 gecesi, 4 yıldızlı otellerde, 2 kişilik odalarda single farkı olmaksızın konaklıyorsunuz. Üstelik Roma, Paris, Barselona, Amsterdam, Prag, Budapeşte, Venedik, Atina gibi büyük Avrupa şehirlerinin yanı sıra Antibes, Rotterdam, Wroclaw, Ohrid gibi şehirlerde de otelinizde uyanabiliyorsunuz. Otellerin hepsi şehir merkezine en yakın yerlerden seçilmiş. Bir de tüm bunlara Adriyatik Deniz’inde gemi yolculuğunun dahil olduğunu düşünün!

EKO mu PLUS mı?

Rotterdam

Avrupa Rüyası, diğer otobüsle Avrupa turu firmalarından farklı olarak iki seçenek sunuyor. Hem gemi hem de otobüsle Avrupa turunu birleştiren EKO ve PLUS alternatifleri, ekstra tur ücreti adı altında 1 Euro dahi talep etmiyor. Zira diğer firmaların ekstra tur olarak sattıkları Ohrid Gölü ve Bled Gölü turları da programa dahil.

Avrupa Rüyası EKO, 20 gün boyunca 18 ülke 28 şehir görebileceğiniz, 10 gece konaklamalı rüya gibi bir Avrupa turu. Daha çok gençlere yönelik olan EKO’da, zaman sınırlaması olmadan neredeyse bir ay boyunca Avrupa’ya doyabilirsiniz. Avrupa’nın tamamına yakınını göstermeye amaçlayan, çok gezmeyi sevenlerin gözdesi Avrupa Rüyası EKO aynı zamanda benzer firmaların otobüsle Avrupa turlarına kıyasla kendine özgü rotaya sahip. Bir gece Adriyatik Denizi’nde gemi yolculuğunun keyfi de pakete dahil. Gemi ile İgoumenitsa’dan Bari’ye (İtalya) gidilecek yolculukta dönüş karayolu üzerinden gerçekleştiriliyor. Konaklamalar ise, bir gece otobüs, bir gece otel olacak şekilde düzenlenmiş. Roma, Barselona, Paris, Amsterdam, Budapeşte, Venedik, Ohrid ve Antibes’deki 4 yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda konaklama var.

Avrupa Rüyası PLUS ise daha çok çalışan kesime hitap ediyor. 20 gün 16 ülke, 32 şehri kapsayan ve katılımcıların konforunun bir hayli düşünüldüğü otobüsle Avrupa turları içinde benzersiz bir tur olan PLUS’ın EKO’dan bazı farkları var. İki turun son günü dahi konaklama oluşunun yanı sıra, PLUS turunda iki gece Adriyatik Denizi’nde gemi yolculuğu ile mini Yunanistan ve Hollanda turu yaparken Polonya’yı da görme şansının bulunması güzel ayrıntı. Diğer yandan, mini Fransa, Hollanda ve Yunanistan turlarını programına dahil ediyor. Şöyle ki, Hollanda’nın Amsterdam, Rotterdam, Lahey gibi şehirlerini gezerken öte yandan Delft ve Leiden gibi kasabalarını gezme fırsatını da yakalıyorsunuz. Başka tur firmalarının ekstra tur olarak sattığı Atina, Parga, Preveze, Selanik kapsamlı bir mini Yunanistan turu da Avrupa Rüyası PLUS içerisinde. Bir de Avrupa Rüyası’nın PLUS turu ile yalnızca Türkiye’den çıkışta ve yine ülkeye girişte sınır kapısı görüyorsunuz, böylece hiç zaman kaybı yaşamıyorsunuz.

Konumumuz Avrupa’ya kara yolu bakımından öylesine avantajlı ki, artık hakikaten Avrupa’yı görmeyen, Avrupa rüyasını gerçekleştirmeyen kalmasın istiyorum. Sözlerimi bitirirken de size şahane bir otobüs şarkısı bırakıyorum. Gökhan’ın halen her dinlediğinde tüylerini diken diken eden, yola çıkmasına sebep yol şarkısını dinleyerek başlayın hayallerinizi gerçekleştirmeye.

Frank Turner – The Road

Onun geçtiği yollardan biz de bir gün geçeriz dileği ile…

Konuk Yazar: Peril CANTÜRK

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.