All for Joomla All for Webmasters

Eylül’de gideceğim El Camino seyahatim öncesinde aslında pek bir seyahat planım yoktu. Malum para biriktirmek gerekiyor vs ancak Fransız konsolosluğu vize talebimi “yeterince güvenilir değil” diyerek reddettiği için canım cidden sıkıldı. Güvenilir olmayan nedir hiç bir fikrim yok, daha önceden alınmış 2-3 Schengen vizem zaten pasaportumda duruyor. Sanırım bu durumun vize talebimi kontrol edecek elemanın sabah sevgilisi tarafından reddedilmiş olması neticesinde olma ihtimali yüksek gibi geliyor. Haftaya İspanya vizesine başvurup oradan bir pislik çıkmamasını umuyorum.

Bosna Hersek ise tamamen sürpriz oldu. Geçen sene gitmiştim zaten ancak bu sefer neredeyse 20 yıllık arkadaşım olan ve yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen Emrah’la birlikte gidecez ve bu 20 yıldır beraber gideceğimiz ilk tatil olacak. Dediğim gibi bu tatil için bir bütçemiz yoktu fakat çok özel bir sponsor sayesinde gidebiliyoruz. Kendisi yeraltı dünyasının bilinen isimlerinden ancak tabi sadece oranın insanları bu ismi bilir, medyatik olmaktan hayatı boyunca uzak durmuştur. Her ne kadar karanlık ve tehlikeli işlerin adamı olsa da Muhittin bey beni çok sever o yüzden bu seyahatin gönüllü sponsoru oldu. Hatta kendisinin benimle ilgili Afrika planları bile bulunuyor. Buradan kendisine çok teşekkür ediyorum :)

saraj

Daha dün (Cumartesi) karar verip Pazartesi günü sabahına biletleri aldık ve sabah erken saatte yola çıkıyoruz. Daha önceden kaldığım ve sahipleri yakın dostlarım olan Hostel Vagabond yine bizi ağırlayacak. Henüz bir plan program yapmadık, Pazar gününe kadar kalacaz ve Saraybosna, Mostar başta olmak üzere gezebildiğimiz kadar gezicez. Hatta hatırladığım kadarıyla bizde ki BİM market tarzı bir marketi vardı merkezinde ve Türk parasıyla 10 liraya tek kişilik çadır satıyolardı. Onlardan alıp doğaya karışabiliriz.

Bosna Hersek ile tavsiyeleriniz ve yapmamız gerektiğini düşündüğünüz her türlü garip, normal, tuhaf ve biz yapmasak iyi olur ama siz yapın biz bakalım dediğiniz her şeyi aşağıda yorum kısmına yazabilirsiniz :)

gökhan

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.