All for Joomla All for Webmasters

Ekipmanlar

Aşağıda görebileceğiniz gibi elimdekilerin çoğu alışık olduğunuz cool gezginlerin ekipmanlarına nazaran daha dandik aletler. Gönül isterdi bir MacBook Air olsun, DSLR kameram olsun ama şimdilik eldekilerle idare etmeyi bilmek gerek. Ben elimdekilerle gayet mutluyum :) Hele ki herkesin Airbook yada Lightweight Ultrabook’lar açtığı masaya benim yaratığı koyduğumda suratlarındaki ifade görülmeye değer :)

 

Sırtçantası: Quechua Forclaz 60 Symbium
60 Litrelik Rahat ve kullanışlı bir çanta. Yağmurluğu var, rahat genişleyebiliyor ve boy ayarı mevcut.

backpack

Günlük çanta: Quechua Escape 22cl
Sürekli olarak kullandığım kıymetlim. Backpack sırtımdayken genelde öne takıp kullanıyorum yada direk backpack içine koyuyorum. Fermuarı biraz daha sağlam olsa daha iyi olacaktı.
quechua22

Ayakkabılar: Merrell Mykos Stretch ve Asolo Reston
Merrell özellikle sıcak mekanlarda şahane bir performansa sahip. Üzerindeki file dokusu sayesinde fazlasıyla hava alıyor ve ayağı hiç terletmiyor. Şiddetle tavsiye ediyorum.

mykos
Asolo Reston ise uzun yürüyüşler için çok ideal. Çok fazla kullanma şansım olmadı henüz ancak daha önce kullandığım modellere nazaran çok daha başarılı ve rahat.

asolo reston

 

Fotoğraf makinesi: Yok :(
Samsung S7 telefonum ve yolda birilerinden geçici ödünç alırsam kullandıklarım.

Telefon: Samsung Galaxy S7 ve efsanevi Nokia 1110
Video çekimi ve fotoğraf çekimleri için yıllardır iPhone 4 kullanıyordum sonunda ilk defa düzgün bir telefonum oldu.
Nokia 1110 ise yaklaşık 1 haftalık standby süresiyle göz bebeğim.

Laptop: Lenovo s410
Malezya’dan aldığım ve eski külçe HP’nin yerine kuş gibi hafif hissettiren bir alet. i5 işlemci 4gb ram ile işimi rahatlıkla görüyor.


Everest ZC-RG708 ve ALFA AWUS036H harici kablosuz anten

Realtek çipsetleri sebebiyle kullanıyorum. WEP ve WPA2 gibi kablosuz ağları kırmak için gerekli. Alfa’yı bulduğumdan beri Everest’e elimi sürmedim. Şekilsiz ve çok dayanıksız. Alfa ise canavar, aslan, kaplan!