1981 yılında İstanbul/Kadıköy’de doğdum ve olaylar gelişmeye başladı. 7 yıllık eğitim hayatıma okul nedeniyle 13 yıl boyunca ara vermek durumunda kaldım. 2000 yılında cd satarak başladığım kariyerim, dünya’nın en büyük şirketlerinden birinde devam etmekteyken çocukluğumdan beri hayalini kurduğum seyahat tutkusu adına buna bir son verdim.

Üniversite okumaya çalıştıysamda olmadı ama bundan dolayı bir kere bile pişman olmadım, sen de kafan basmadı ben diyim beni pek sarmadı. Ama 2006 yılından beri amatör olarak uluslararası ilişkiler yaşıyorum, para biriktiriyorum, orası güzel burası kötü demeden her yere gidiyorum, çok hata yapıyorum, daha çok hata yapıyorum, başımı sürekli belaya sokuyorum ama çok eğleniyorum. Couchsurfing, Workaway, HelpX ne bulsam peşinden gidiyorum. Fazla param yok o yüzden lüks bir hayattan oldukça uzakta yaşıyorum ve genellikle yalnız seyahat ediyorum. Eyfel kulesinin önünde fotoğraf çektirmekten çok hemen altında dans eden çocukların nasıl o kadar yetenekli olabildiklerini merak ediyorum.

Issız bir adaya düşsem yanıma alacağım 3 şey tüm bu seyahat tutkusunu başlatan; Huckleberry Finn, Tom Sawyer ve Joe Harper olacaktır.

Ne kadar daha seyahat ederim bilmiyorum ama kendi masalıma anlatılan yolları adımlıyorum. O yüzden hiç olmadığım kadar heyecanlı, mutlu ve umutluyum.

Gökhan Hepşen

:)