All for Joomla All for Webmasters

Not: Gelen yoğun istek üzerine yazılarımı artık kısa tutmaya çalışacam. Malum ofisde çok okuyacak vaktiniz olmuyor olabilir, haklısınız :)

Iran’dan -20 derecede ayrılıp +34 derecelik Hindistan’a doğru yola koyuldum. Qatar havayollarından aldığım bilet 350$ olduğundan içime oturmuştu çok fena açıkçası, umarım Hindistan bunu unutturur.

Uçak Qatar/Doha aktarmalı olarak Hindistana varacak. Sabah 10’da trene bindim ve akşam 8 gibi Tahran’a vardım. Sabah trafiğini riske etmemek için direk havalimanına gittim ve geceyi orada geçirdim. Sabah 11 uçağıyla Doha’ya geçip 8 saatlik aktarma süresini bekleyecem.

Doha Havalimanı

Doha havalimanı özellikle Asya uçuşları için çok sık kullanılan bir aktarma bölgesi. O yüzden çok kısa olarak havalimanından bahsedicem.
Çok büyük ve bariz zenginler için tasarlanmış bir havalimanı. Açıkçası 8 saat ne yapacam orda diye düşünmeye gerek yok, normal bir alışveriş merkezinden çok daha iyi vakit geçirilebilecek bir yer bana göre. Özellikle “Quiet Room” denilen bir yer var, yatıp uyuyabileceğiniz koltuklar bulunuyor. Elektrik ve havalimanı’nın bedava interneti de olunca, biraz içerideki devasa 2 freeshop’u, biraz yemek bölümünü, biraz da geri kalan yerleri gezdikten sonra gelip kalan vakti geçirmek için muhteşem bir yer.

IMG_1451

IMG_1455
IMG_1456

Ve Goa

Reklam yapıyor gibi hissediyorum ama hem İran-Qatar hem de Qatar-Hindistan uçuşlarında en ucuz bilet olarak aldığım Qatar havayolları olağanüstü. Seçip izlenebilecek 150’den fazla film, içinde Iron Maiden, Nirvana’dan B.B King’e kadar her türlü müziğin dahil olduğu devasa bir arşiv ve 3 saatlik uçuşta keşfedemediğin birçok şey. Ben “Captain Phillips” izledim, güzeldi :)

IMG_1463

IMG_1464

Goa’ya indiğimizde sabah 3 civarıydı ve herkesin sürekli bahsettiği havalimanına iner inmez gelen leş hindistan kokusu burada hiç yoktu.  Aksine palmiye kokuları ve yüzüme vuran baya sıcak bir rüzgar vardı. Sabah saat 3 ve sıcaklık 26 derece! Kalacağım yer 1 saatlik uzakta olan Baga Beach. Bana ucuz fiyat uygulayacağını söyleyen Raj burada bana ilk dersimi veriyor. 2000rupi’den(25$) açtığı kapıyı pazarlık sonunda 700rupi’ye(11$) iniyor. Sabah 4 gibi daha fazla pazarlık gücüm yok, 2 gündür havalimanlarındayım.  Yatışa geçiyorum…

Sabah ilk iş daha ucuz bir yer aramak. Ve uzun aramalar sonunda buluyorum. Alex’s Guesthouse. İsmi’ni de sevdim :) Alex,eşi ve kızıyla beraber işletiyor burayı. Gerçekten gün içinde çok Hintli’yle muhattap oldum ve az çok tanımaya başladım ama Alex pek onlara benzemiyor. Kazıklamaya çalışmıyor en azından. 500rupi’ye(7$) anlaşıyoruz. Yeri çok güzel ve merkezi, meşhur Baga Plajı’na yürüyerek 1dk bile değil,  terası rüzgarlı ve güzel bir manzaraya sahip, internet biraz sıkıntılı olsa da var, odada fan, yatak ve temiz sayılabilecek bir banyo var. Düşük bütçeli seyahatlerde bu tarz yerler her gezgin’in çok beğeneceği yerlerdir. İhtiyacın olan minimum herşey karşılandığında gerisi lüks olur.

IMG_1473

IMG_1480 IMG_1477 IMG_1474 IMG_1471


Gönüllü çalışma

Hindistan’ın kuzeyinde Himalaya dağlarının eteklerindeki Uttarakhand’da bulduğum bir çiftliğe gidecem. Ne zaman bilemiyorum, şu an bile henüz karar veremedim. Yarın diye düşünüyordum ama belki burda 1-2 gün daha kalabilir miyim diye kararsız kaldım. Söylemem gerek, Goa düşük bütçeli seyahatler için biraz zorlayıcı bir yer olabilir. Özellikle yüksek sezon olan şu zamanlarda. Düşük sezonda fiyatlar kafadan yarıya iniyor. Sanırım yarın kararımı veriyor olacam.

9 Responses

 1. Hande Gokoglu

  uzun yazı istiyoruzzz, böyle çok kısa geçilmiş.. sen yaz biz okuruz :)) iyi yolculuklar.

  Cevapla
 2. peri

  bayılıorum yazılarına ben çalışan insanlar belkı çok vakit ayıramaz diye düşündüm.ama görüyorumki insanlar istiyo özüüürrr

  Cevapla
  • yoldakicom

   yok bi iki kişi daha dedi de o yüzden. çok uzatmayayım en iyisi, ne kısa ne uzun orta karar bişeler yapayım madem

   Cevapla
 3. Murat Böcek

  gökhancım, yolun açık olsun! bende takılıyorum yazılarına aradabir. merak ettim, içebildinmi bari oralarda? yani özellikle iran’da ?

  Cevapla
   • Murat Böcek

    hadi ya! şarap mantikli da, votka fantastikmiş))
    bu arada güzergah planin nasil bilmiyorum ama bana da epey yaklastin, kz’a yolun duserse beklerim ;)

   • Berber Kenan

    La önce Word’de neyin yaz sonra at bloga… Koca admin adamsın bunu da ben öğreteyim Allahın GOA’lısı :)

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.