All for Joomla All for Webmasters

Uzun zamandır kendi evimde olabilmenin hasretini çekiyordum ve Kamboçya’dan döndüğümden beri de kafamda artık yeni bir plan vardı, kendi evimde oturmak… Kendi evimde derken bir çoğunuzun bildiği gibi sahip olduğum evlerde değil (Tuzla’da olduklarından dolayı hemen herşeye uzak kaldığımdan) kiraya çıkıp seyahatlerim için hem maddi hem de kafa olarak “benim” diyebileceğim bir yerde kalmak istiyordum. Herkes için değişen bir durum bu tabiki ancak 3 yıldır sadece bana ait olan bir yatakta yatmadığımdan ve eskiden olduğu gibi bana ait olan bir oda, bir koltuk yada bir mutfağı kullanamamanın sıkıntısını yaşıyordum. Kadıköy aşkımı da bilen bilir, orada doğdum ve büyüdüm. Başka bir yerde (özellikle İzmir Kordon) yaşama fikri zaman zaman güzel gelse de her daim Kadıköy’e dönerim ben derdim hep. Keşke öyle de olsaydı ancak saçma sapan fırlayan kiralar yüzünden neredeyse imkansız bir hale gelmişti. Elime geçen parayla kirayı ödeyebilirdim ancak o kadar, daha da bir şey yapamazdım :) Artık bana yemek mi getirirsiniz yoksa her dışarı çıktığımda hesabı birilerine mi kitlerim gibi şeyler düşünecek değildim tabiki (ama düşündüm). Uzun süredir de aklımda olan eğer Kadıköy olmazsa yaşarım dediğim tek yer olan İzmir’i hedefime aldım ve taarruza geçmem pek de uzun sürmedi. Daha gelir gelmez ilk girdiğim evi tuttum ve artık meşhur Karşıyaka’lıydım. Tabiki diğer evlere de baktım ancak bu ev tam kafamda istediğim türde bir yaşamı bana sunabilecek ve kira olarak da rahat karşılayabileceğim bir durumda olunca artık ben de İzmir’li oluverdim. Kim ne kadar baskı uygularsa uygulasın asla ve asla çekirdeğe çiğdem demeyeceğimi buradan tüm kamuoyuna duyururum.

Artık Resmen İzmirliyim

Gelir gelmez hemen İzmir’in insanlarıyla ve takipçilerle tanışmak için sabırsızlanmaya başlamıştım ve fazla geçmeden hemen Gezgin Yogini ile ortaklaşa bir gezgin buluşması düzenledik. İstanbul’da daha önce iki kere buluşmuştuk ve ikisi de çok keyifli geçmişti. Burcu (Gezgin Yogini) için ise ilk buluşması olacağından biraz heyecanlıydı-ki bu çok güzel bir şey. Henüz toplu taşıma ve yollara pek alışamadığımızdan kendi buluşmamıza 15dk geç kalarak mallığın kralını yapmış olsak da sağolsun gelen arkadaşlar bunu yüzümüze vurmadılar (arkamızdan küfür etme hakkınız daima saklıdır ve saygı duyulacaktır).

12670820_994048094015248_6459216595602879703_n

Kordon çimlerde buluşmayı tercih ettim çünkü İstanbul’da ki buluşmalarda olduğu gibi ya ücretsiz yada çok ucuz mekanlarda buluşmayı tercih ediyorum. Herkesin parası olacak diye bir kaide yok, parası olmayan yada sırf buluşmaya geldi diye bir şey yiyip içmek zorunda hissedenler olabilir, ben de zamanında bu insanlardan biri olduğum için ücretli mekanlar çok tercih ettiğim yerler değil.

Harika Bir Buluşma

İzmir Kordon’a Vardığımızda 3-4 kişi gelmiş ve bizi aramış bulamamışlardı ama neyse ki vazgeçmemişler ve iletişime geçip hemen buluştuk. Kısa süre içinde 40 kişiye kadar ulaştık ve acayip keyifli bir muhabbet başlamış oldu. Bu buluşmalar hem insanların bizim yaşadıklarımızdan ilk ağızdan örnekler ile bilgi sahibi olmalarını hem de bizim düzgün bir iş yapıp yapmadığımızın bir göstergesi olması açısından önemli. 40 kişi olunca herkese yetişmek biraz zor oldu tabi, elimden geldiğince herkese cevap vermeye çalıştım ancak oluşturduğumuz çemberin biraz dışında kalıp biraz dinleyip gidenler oldu, umarım onları gücendirecek bir şey yapmamışızdır, eğer yaptıkysak affola. Buradan hemen söyleyeyim eğer sormak istedikleriniz varsa ve orada kalabalıktan dolayı soramadıysanız lütfen facebook yada websitesindeki iletişim bölümünden öğrenmek istediklerinizi sorun.

12321437_994048144015243_1803208096344215900_n

Buluşma o kadar keyifli geçti ki zamanın nasıl aktığını anlamadım bile. Sürekli olarak konuşmaktan biraz boğazım kurusa da bu en azından benim için iyi bir şey yaptığımın kanıtı oldu ve ciddi bir motivasyon kaynağı haline geldi. Bir sürü güzel insanlarla tanıştık, sizlerden çok değerli fikir ve düşünceler aldım ve ileriki seyahatlerimde bana yön verecek yeni planlara ışık tuttu. İzmir’in her yerinden gelen değerli arkadaşlar hepinize çok çok teşekkür ederim, gelmek isteyip gelemeyenlere de teşekkürler en azından düşünükleri için. Gelmek istemeyenler yada ne işim var elin herifinin buluşmasında diyenlere de teşekkürler, çünkü haklısınız ben olsam ben de gitmezdim elin adamının buluşmasına :)

En kısa zamanda tekrar bir buluşma yapmak üzere şimdilik görüşmek üzere! :)

Not: Fotoğraflar için çok teşekkürler, biz konuşmaktan fotoğraf çekmeyi unuttuk ama sağolsun arkadaşlar unutmamışlar. Tekrar tekrar teşekkürler :)Booking.com

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.