All for Joomla All for Webmasters

Yaz mevsimi bir rüzgar gibi geçti sanki. Geldi ve gitti hemencecik. Halbuki daha çok yer gezecektik, ne denizlerde yüzecek ne limanlara demirleyecektik değil mi? Hiç üzülmeye gerek yok, çünkü kış mevsiminde de gezebileceğiniz birçok yer, yapabileceğiniz bir dizi aktivite ve keşfe çıkacağınız onlarca rota bulunuyor. Yeter ki gitmek isteyin ve yeni kültürler, yeni yerler keşfetmek için hevesli olun.

 

Peki neler yapabiliriz diye bir bakalım…

yoldaki (1)

Yurtdışına çıkmamış birçok insanın yaptığı ilk şey Avrupa’yı gezmek oluyor. Dolayısıyla siz de Avrupa turu yapabilirsiniz. Daha önce Avrupa’yı görenler grubundansanız eğer, Doğu Avrupa turları da ideal bir seçenek olabilir. Özellikle sarayları, tarihi yerleri ve uluslar arası alanda ünlü sanatçıların yaşadığı Rusya, dünyaca ünlü eğlence anlayışıyla Ukrayna ve birbirinden güzel turistik ve tarihi yerleriyle meşhur Baltıklar, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

Güney Afrika

Kış mevsiminde bir başka alternatif de Güney Afrika turları olabilir. Rengarenk insanların ülkesi olarak adlandırılan Güney Afrika’da Nelson Mandela’nın yaşadığı yerleri görebilir, doğa ile iç içe olacağınız Afrika safari turlarına katılabilir, birbirinden ilginç gelenek ve inançları keşfedebilirsiniz. Güney Afrika gezisinde mutlaka görmeniz gereken yerler ise, Johannesburg, Sun City ve Cape Town.

Güney Amerika

Eğer Amerika’yı görmediyseniz, Güney Amerika turları da keyifli bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Dünyadaki kıtalar arasında büyüklük bakımından dördüncü sırada yer alan Güney Amerika, kültürel zenginliğiyle dünyada en yoğun kültür karışımının bir arada yaşadığı yer olarak bilinir. Amazon Nehri ile And Dağları’na ev sahipliği yapan bu bölge, doğal güzelliklerinin yanı sıra, sıcakkanlı insanlarıyla da burayı gezen herkese güven vaad ediyor. Zıtlıkların güzelliğini görebileceğiniz Amerika’ya hayran olacaksınız.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.