All for Joomla All for Webmasters

Geçtiğimiz günlerde Travel Turkey İzmir Fuarında Gezimanya’nın davetlisi olarak Gürcistan Batum standındaydık. Hem uzun süredir görmediğim gezgin dostlarımın yanında olmak hem de davetin en çekici noktalarından biri olan meşhur Gürcistan şaraplarından tatmak için sabırsızlanıyordum ve beklediğime de değdi doğrusu.

Şaraplar

Biraz geç geldiğimden dolayı şaraplar neredeyse tükenmek üzereydi. Eh, konu kaliteli şarap olunca hem gezginler hem de Fuarı ziyaret eden İzmirliler gerekli ilgi alakayı kendisine göstermiş. Neyse ki stok sağlamdı da hem beyaz hem de kırmızı şaraptan fazlasıyla tattım ve doyamadım. Tabii ki yanında olmazsa olmaz peynirlerle birlikte hayatımda olmaktan en mutlu olduğum etkinlikteydim sanırım. Şarap, peynir ve etrafımda güzel dostlar… Beni burada bırakın :)

Özellikle şu aralar önceki Batum yazımda paylaştığım gibi yılbaşında gidilebilecek ucuz ve güzel yerler ararken tam da bu fuara denk gelmem de büyük şans oldu benim için. Daha önce Batum ile ilgili internetten bulduğum birçok bilgi vardı ancak burada bulunmak bu bilgileri öğrenmek yerine “tatma” şansına eriştim. Gürcistan’ın şaraplarının bu kadar meşhur olduğunu bilmiyor oluşum benim ayıbım tabii ki ama dersimi çok iyi aldığımı düşünüyorum.

Bu yıl 10.su düzenlenen Fuarda birçok ülke kendi stantlarıyla kendilerini temsil etti ve kına ve tatlılarıyla Hindistan, votka ve içkileri ile Beyaz Rusya gibi çok renkli görüntüler ortaya çıktı. Bizimki diye söylemiyorum ama diğer stantlara ilgi pek yokken bizim Batum tüm ilgiyi üzerinde toplamayı başardı. Hatta fuarın çıkış saati 6 olmasına rağmen şaraplara ilgi bitmek bilmedi. Hatta bir ara aksi bir teyze gelip hem şarap kadehlerine hem de Gezgin Denizkızı olarak bildiğiniz Deniz ablanın doğum günü pastasına bile musallat oldu. Vermeyince de kızdı resmen! :)

İlginç ve eğlenceli bir fuar oldu gerçekten. Benim için kesinlikle bir fuardan çok fazlasıydı. Bu vesileyle nazik daveti için Gezimanya’dan sevgili Murat’a tekrar çok teşekkür ediyorum.

Not: Eğer her davet böyle oluyorsa bu saatten sonra sormasanız da davetsiz geleceğimi de açık ve net olarak buraya yazıyorum.Booking.com

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.