All for Joomla All for Webmasters

Ne kadar zormuş ilk yazıyı yazmak. 150 farklı şey yazıp sildim, beğenmedim baştan yazdım ama yine sildim.
Sonra dedim kime bu lan havan? Kime neyi beğendirmeye çalışıyosun? O yüzden daha samimi ve tam olarak kafamdakileri yansıtabileceğim bir şeyler yazmaya karar verdim.

8 Ocak 2014

Hayatımda bir milad oluşturacak tarih budur. Hayatımda hiç doğum günümü kutlama gibi bir derdim olmadı ama acaba kendi çapımda bugünü mü kutlasam diye düşünmüyor değilim. Nede olsa bu günden sonra hayatımdaki her günün anlamı çok daha farklı olacak. Uzun bir süre İstanbul’dan uzak kalacam ama en azından artık gerçek bir sebebim olacak.

Haydarpaşa Garı’na gittim ve Ankara’dan Tahran’a gidecek olan tren biletini bıyıklı sempatik amcadan aldım. Gönül isterdi ki Haydarpaşa’dan kalksın tren ama hızlı tren muhabbetine yalan oldu. Bomboştu Haydarpaşa Garı, pek öyle görmeye alışık değildim. Enteresan bir duyguydu bomboş bir gardan hayatının geri kalanını oluşturacak nitelikte bir bilet almak ve 13 yıl boyunca kariyer peşinde koşturulan bir hayatı sonlandırmak. Karmam yine benimle oynuyor heralde, yakında çıkar kokusu.

Plan, Program, Rota

Bu konuda ne kadar başarısız olduğum ilk İnterrail planı yaptığım günden belliydi zaten. 6 ay boyunca yaptığım plana göre Sirkeci’den çıkıp Selanik üzerinden Avrupa’ya çıkartma yapacaktım ve Sofya üzerinden yine Sirkeci’de bitirecektim. Ufak(!) bir sapmayla Amsterdam’dan başladım ve Zagreb’de bitirdim. Yine bir gün İran’a gitme planları yaparken kendimi Tunus’da bulmuştum.

Bu sefer sanırım biletin parasını vermiş olduğumdan olacak İran’dan başka bir seçeneğim yok gibi. Sonrası muallak tabi, Hindistan diyorum ama siz pek ciddiye almayın onu. Benim hayatımda yarın diye birşey yok, varsa da bilmiyorum, bilsem de unutmak istiyorum.

O gün gelene kadar, kendinize iyi bakın

Gökhan
=)(=

2 Responses

 1. Kemal Kaya

  Artık bir gezgin daha yola çıkıyor demek. Hele başlangış olarak İran nefis bir destinasyon olacak. Misafirperverlikleri ve bildiğimizden öte, çnyargıları yıkan hayat tarzları ile İran bir sürprizler ülkesi. Hindistan hakkındaki deneyimlerini de merak ediyor olacağım.

  Bildiğin gibi benim de 6 aylık bir gezi planım vardı, hala bir köşede gerçekleştirilmeyi bekliyor.

  Hayaı değiştirmek, hem de kökten değiştirmek kolay bir şey değil. Hele sen gibi, işinden istifa edip, hayallerini gerçekleştirmek üzere yola çıkan insan sayısı çok az memleketimizde. Bu açıdan bir çok kişiye de ilham olacağını düşünüyorum. Umarım seyahat ederken, yolda olmanın o büyülü havasına kendini kaptırıp Javier gibi olamzsın, yazmanı ve hikayelerini buradan bize aktrmanı ümit ediyorum.

  Yolun açık olsun, keyifli deneyimler yaşa!

  Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.